Ana içeriğe atla

Sibel Evrensel

Sibel Evrensel

  • İSTEK Uluğbey Okulları
  • Yeditepe Üniversitesi- Sanat (Tasarım) Yönetimi Lisans Programı 2011 mezunu
  • FOX - The Walt Disney Company Türkiye/ PR & Communications Manager

İSTEK li olmayı nasıl tanımlarsınız?

İSTEK benim için; “Başarı disiplinden gelir” felsefesiyle hareket eden, öğrencilerine ezberdışı ve daha farklı kreatif bakış açılarıyla konuları ele almayı öğreten, kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştiren bir okul.

İSTEK Okulları ve Yeditepe mezunu olmanın size sağladığı avantajlar neler oldu?

İSTEK’te sırt çantama eklenen disiplin ve kreatif bakış açısına Yeditepe Üniversitesi’nde araştırma ve eleştiri odaklı eğitimin eklenmesi, iş hayatı öncesinde birçok alanda donanımlı olmamı sağladı ve bunu öğrencilik yıllarımda fark ettiğim anda potansiyel iş fırsatlarını değerlendirmeye başladım. Bugün kariyer yolculuğumda geldiğim noktada, dünyanın en büyük global şirketlerinden birinde çalışan biri olarak ingilizce öğrenim görmenin de faydalarını fazlasıyla görüyorum.

Sizce kariyerinizde önemli dönüm noktası ne oldu?

Kariyerimde en önemli dönüm noktası konfor alanından çıkma cesaretini bulduğum anda oldu. Bize sunulduğu haliyle kariyerimi planlamaktansa kendi haritamı çizmeye başladığım an çok daha farklı fırsatlar karşıma çıkmaya başladı. Bu sayede önceden hiç deneyimleyeceğimi düşünmediğim birçok projeyi hayata geçirme fırsatı elde ettim. Bu sürecin ise benim için en büyük öğretisi, sınırları zorlamak ve alışılmışın dışına çıkmak için ilk adımı atma cesaretine sahip olduğumu anlamam oldu.

Bir İSTEK li olarak lisede ve/veya üniversitede en unutamadığınız anınız nedir?

İSTEK’li olarak unutamadığım anım, 2007’de orkestramız ile birlikte Kasdav Liselerarası Müzik Yarışması’na katılıp, 3. En İyi Kız Solist ödülünü almam oldu. Yeditepe’de ise en unutamayacağım an, mezuniyet törenindeki mutluluğum idi çünkü okulumu 3. yılda dereceyle bitirmiştim.