Ana içeriğe atla

Merve Mut

Merve Mut

  • İSTEK Bilge Kağan Okulları
  • Yeditepe Üniversitesi- Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Lisans Programı 2009 Mezunu
  • Yeditepe Üniversitesi-İşletme Yüksek Lisans Programı 2010 Mezunu
  • UPS Turkey / International Operations Manager

 

İSTEK li olmayı nasıl tanımlarsınız?

İstek Vakfı okullarından mezun olmak, benim için sadece bir akademik başarı değil, aynı zamanda kişisel gelişimimde önemli bir kilometre taşıdır. Lise ve üniversite hayatı, sadece bilgi kazanmanın ötesinde, farklı disiplinlerden gelen insanlarla etkileşimde bulunarak, liderlik becerilerimi geliştirme ve çeşitli perspektifleri anlama fırsatı sunan bir deneyimdi.

İSTEK Okulları ve Yeditepe mezunu olmanın size sağladığı avantajlar neler oldu?

İstek Vakfı Okulları, sadece akademik eğitimle kalmayıp, aynı zamanda öğrencilere pratik beceriler kazandırarak iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmalarını sağlar. Bu, iş hayatına geçişimde benim için önemli bir avantaj sağladı. Yeditepe Üniversitesindeki çeşitli etkinlikler ve projeler sayesinde liderlik ve takım çalışması becerilerimi geliştirme şansı buldum.

Sizce kariyerinizde önemli dönüm noktası ne oldu?

Kariyerimdeki en önemli dönüm noktası,farklı departmanlarda çalışma imkanını elde ettim ve yeni görev ve sorumlulukları deneyimleyedim. Her bölümün dinamiği ve ekibi birbirinden farklıydı. Geçişlere paralele olarak aldığım sorumlulukların artmasıyla birlikte liderlik pozisyonlarına yükseldim. Bu süreçte, liderlik becerilerimi daha da güçlendirmek, stratejik düşünce yeteneğimi geliştirmek ve büyük ölçekli projeleri yönetme fırsatları elde ettim. Bu dönem, kariyerimdeki gelişimimde belirgin bir adımı temsil eder. 

Bir İSTEK li olarak lisede ve/veya üniversitede en unutamadığınız anınız nedir?

Üniversitedeki bölüm seçimini kendi isteğimden öte çevremin yönlendirmesi ile yaptım. Bilişim Sistemleri bölümünü okurken 2. Sınıfta bölüm değiştirme kararı alıp dekan ile görüşmem sonrası 2 dal bitirmeye karar verdim.Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü ile birlikte Uluslararası Ticaret bölümü okudum ve kariyerimi bu doğrultuda şekillendirdim ki geleceğim için en önemli seçimdi.Üniversite hayatımda unutamadığım diğer bir anım ise, mezuniyet törenimdir. Bu an, hem akademik başarının bir ifadesi olarak hem de dostlukların ve çalışmaların bir sonucu olarak benim için çok anlamlıdır. O gün, geçmişte yaşanan zorlukların ve çabaların bir ödülü olarak hatırlanacak bir anı olmuştur.