Ana içeriğe atla

Merve Arbaş

Merve Arbaş

  • İSTEK Acıbadem Okulları
  • Yeditepe Üniversitesi- İşletme Lisans Programı 2004 mezunu
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım YL Programı 2010 mezunu
  • Demirören Medya / Gazeteler Marka İletişim Direktörü

İSTEK li olmayı nasıl tanımlarsınız?

Atatürk ilke, inkılapları öncülüğünde çağdaş, girişimci nesiller yetiştirmeyi ilke edinmiş bir kurumda eğitim, öğrenim görmekten dolayı mutlu ve gururluyum. İSTEK’li olmak her zaman bir ayrıcalıktır.

İSTEK Okulları ve Yeditepe mezunu olmanın size sağladığı avantajlar neler oldu?

Belli bir seviyenin üstünde verilen kaliteli eğitimle birlikte mezunların her daim fark yarattığını düşünüyorum. Okulun kurumlarla ilişkisi ve mezunlar arası sinerji sayesinde iş hayatına bir adım önde başlanıyor.

Sizce kariyerinizde önemli dönüm noktası ne oldu?

Bir sosyal sorumluluk projesinde görevli olarak başladığım kurumda, Kurumsal İletişim departmanında doğan bir ihtiyaçla birlikte pozisyonun bana teklif edilmesi iş hayatımdaki en önemli dönüm noktasıdır. 

Bir İSTEK li olarak lisede ve/veya üniversitede en unutamadığınız anınız nedir?

İlkokuldan başlayarak Yeditepe Üniversite’nde lisans ve akabinde yüksek lisans da yaparak tüm eğitim hayatımı bir İSTEK’li olarak tamamladım. Çok fazla güzel anı biriktirme fırsatım oldu. 
İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nde okurken, ortaokul yıllarında İSTEK okulları arasında yapılan bir münazaraya katılmıştım. Aylarca hazırlandığımız münazara finalinde hem kazanan hem de kaybeden iki finalist ekip de büyük ödül olan her şey dahil beş yıldızlı otel tatiline birlikte gönderilmişti. Tüm İSTEK okullarından farklı öğrenciler ile yapılan bu ekip çalışması bize çok katkı sağlamıştı. Verilen emekler göz önünde bulundurularak kazanmak ve kaybetmek göz edilmeksiniz iki grubun da tatile gönderilmesi bizler için çok anlamlı olmuştu.