Ana içeriğe atla

Eylül Ergin

Eylül Ergin

  • İSTEK Uluğbey Okulları
  • Yeditepe Üniversitesi- Grafik Tasarımı Lisans Programı 2017 mezunu
  • Rafineri Reklam Ajansı-Senior Art Director

 

İSTEK li olmayı nasıl tanımlarsınız?

İçindeyken değerini anlamadığım bir oluşum olarak tanımlayabilirim. Aldığım eğitim, birlikte eğitim gördüğüm insanlar hepsi bir paket olmuş. Bir kültürün içinde yetiştiğimi aslında iş hayatına atıldığımda anladım. 

İSTEK Okulları ve Yeditepe mezunu olmanın size sağladığı avantajlar neler oldu?

Okurken fark etmediğimiz hatta bazen eleştirdiğimiz çoğu şey hayata atılınca artı olarak bize katıldı. Aldığınız eğitimi kimden aldığınız, nasıl ekipmanlarla çalıştığınız, kimlerle okuduğunuz... Okuduğunuz okulun nasıl bir bina olduğu bile eğitiminizi etkileyen unsurlar oluyor. Kültürel anlamda sizi geliştiren bir eğitim almak, araştırmanın, kendini geliştirmenin önemini size öğreten insanlarla vakit geçirmek en büyük kişisel gelişim. İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi bu anlamda hayatımı zenginleştirdi.

Sizce kariyerinizde önemli dönüm noktası ne oldu?

Reklamcılıkta en önemli dönüm noktam ilk reklam filmimin yayınlanması oldu. Televizyonu açıp reklamınızı görmek, yolda yürürken sizin tasarladığınız billboard'un önünden geçmek gurur verici bir an oluyo sonra bu his için devam ediyorsunuz. 

Bir İSTEK li olarak lisede ve/veya üniversitede en unutamadığınız anınız nedir?

Unutulmaz anım kesinlikle Yeditepe Üniversitesi GSF çimlerde arkadaşlarımla geçirdiğim zamanlar. Güzel insanlar, güzel sohbet. Üniversite eğitiminin en önemli kısmının hayatınıza kattığı insanlar olduğunu düşünüyorum.